Lívia Hlavačková: Dieťa stepi

Do raného středověkého Mongolska nás zavede Lívia Hlavačková, abychom poznali možné zákulisí významných historických událostí.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Povídka je napsaná speciálně pro tuto antologii a vznikla z představy osamělé ženy v pusté stepi bujující s nejtěžším rozhodnutím v jejím životě. K povídce se váže výkladová karta Rozhodnutí.

Význam karty Rozhodnutí
Žena stojící na rozcestí. Musí se rozhodnout, kterou cestou se vydá. Zda tou nebezpečnou, ale s odměnou v podobě zachráněné ovečky, nebo poklidnou, vedoucí do náruče nudy a citové neangažovanosti. Sama o sobě představuje cílevědomou, koncentrovanou, rychlou mysl. Dokáže být soustředěná a rozhodná, ale také urputná a tvrdošíjná. V jejím odhodlání učinit správné rozhodnutí se skrývá velká vášeň, jež vychází z jednoty těla, mysli a srdce. V životě se často rozhodujeme, aniž bychom si toho všimli, přesto mají tato rozhodnutí dalekosáhlý vliv na náš život. Veškeré naše činy nesou následky, dobré i špatné. Nevyzkoušíme-li to, nač myslíme, nikdy se nedozvíme, co by to přineslo, a navíc můžeme promarnit příležitost, která se rozplyne, když se jí nechopíme. Musíme však být schopni výsledky, které z naší volby vzejdou, dobře zvážit. V opačném případě riskujeme, že přijdeme o vše a místo zisku se zřítíme do propasti. Stojí malá ovečka za to, abychom obětovali vlastní život?

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.