Kateřina Foltánková: U Gutenberga!

Naučíte se mít rádi tiskařské šotky Kateřiny Foltánkové během boje s největší hrozbou tisku.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Autorku inspirovaly potíže s domácí tiskárnou. Ty snad musel způsobit tiskařský šotek! Ale co když je to naopak? Co když přístroj zlobí právě proto, že v něm není šotek, který by se o něj staral? K povídce se váže výkladová karta Vynalézavost.

Význam karty Vynalézavost
Žena-skřítek v čase půlnočním, vkrádá se do příbytků spících a tropí neplechy i dobré skutky. Doslova žongluje s dostupnými možnostmi a kreativně je využívá. Symbolizuje ven namířenou energii, jež má dar vynalézat nové formy a struktury. S každou situací nakládá dle vlastního uvážení a hledá si svou vlastní cestu. Protože navozuje jednotu mezi city a vnitřní duchovní vizí, dává vzniknout originálním idejím a řešením. Svých talentů využívá ku prospěchu druhých. Nechává se vést intuicí, je zvídavá a svým nadšením dokáže nakazit okolí, povzbudit u druhých touhu po dobrodružství. Nikdy nepřestává prožívat úžas nad zázrakem života a je neustále naplněna pozitivním očekáváním. Někdy se však nechává unést až příliš. Je to totiž bytost, která se ještě nenaučila opatrnosti, proto některé její chování hraničí až s bláznovstvím.

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.