Darth Zira: Není cesty zpět

Nenávist, pomsta, zmar – tak lze charakterizovat události poté, co hrdinka Darth Ziry dostane dopis o sebevražedném atentátu na vojenskou jednotku svého milence v mešitě kdesi na východě.

  • Žánr: horor
  • Rozsah: 22 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy s drakem:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). To, co bylo inspirací povídku (po zásadním přepracování první verze z roku 2004), si chce autorka ponechat jako své osobní tajemství. Je však typickou ukázkou temného, naturalistického a robustního stylu, akcentujícího odvrácenou tvář reality. K povídce se váže výkladová karta Pomsta.

Význam karty Pomsta
Černá démonka kráčející hořícím městem. Kam ukáže, dopadne blesk její pomsty. Avšak je to ona, kdo ve skutečnosti prohrál. Její řádění je jen projevem bezmocné zuřivosti, ke které ji dohnala její osobní ztráta a neschopnost se s ní vyrovnat. Místo odpuštění a smíření si zvolila násilí a zlobu. Ze zraněné ženy se stala bezcitná bytost, plná podlosti a nenávisti. Až sadisticky touží po utrpení těch, kteří její ztrátu zavinili, a proto si podle ní zaslouží i trest. Její destruktivní myšlení ji vede k vlnám ničivé agresivity, až rozsah zamýšlené odplaty dalece překročí odpovídající rozměry a pomsta se vymkne svému smyslu. Ona je sice tím, kdo získává nadvládu, ale to, co zvítězilo, je špatné. V konečném důsledku se obrací proti ní samotné – zlo ji promění v démonku, která nemůže najít nikdy klid. Až někdy dostanete chuť se někomu pomstít, zamyslete se vážně a kriticky nad svými úmysly a nad prostředky, které hodláte použít!

Medailonek autorky

Ukázka z povídky

Štítky: , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.