Petra Neomillnerová: Stín divokého

Válka o magické zřídlo, zrození nového plemena psa a ochrana vesnice ve stylu Sedmi statečných, to je povídka Petry Neomillnerové.

  • Žánr: hrdinská fantasy
  • Rozsah: 47 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy s drakem:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Povídka vyšla poprvé v autorčině sbírce Vlastní krev (2006). Vzhledem k tomu, že autorka chová československé vlčáky, rozhodla se ozdobit jedno takové křížení vlastní poetickou legendou, a tak vznikla tato povídka, v níž nechybí nic z osvědčeného autorčina koktejlu. K povídce se váže výkladová karta Nespoutanost.

Význam karty Nespoutanost
Žena stojí neohroženě s drakem za zády, na dlani má dračí oheň. Drak je mytickým tvorem, symbolem ohňového živlu a symbolem moci. Nepodléhá žádným dogmatům a pravidlům, jedná svobodně až nespoutaně. Nabývá neomezenou sílu, protože není svázán žádnými předsudky a hranicemi. Protože oplývá magickými silami, je považován za učitele kouzel a dárce kouzelných mečů. Má schopnost chránit sebe i svůj rod, v některých kulturách je dokonce vnímán jako ochránce života na zemi. V mnoha legendách je spojován s bohatstvím a majetkem. Pro svou nevyzpytatelnost a schopnost ovládat přírodní živly je ale také velmi nebezpečný. Navíc k jeho vlastnostem patří i soutěživost, ctižádost, popudlivost a nesnášenlivost. Drak se může stát krvelačnou bestií, nástrojem ničení a chaosu. Pamatujme, že dračí energie je ohnivá, dokonale probuzená životní síla. Lze ji ovládnout jen čistou myslí, která dokonale ovládá bytí v přítomném okamžiku, bez hněvu a pochybností, bez záporných myšlenek a emocí. V boji s drakem jde především o moc zvítězit sám nad sebou, nad vlastním egem. Kdo totiž bojuje s drakem, bojuje v podstatě sám se sebou. Kdo se dokáže podívat drakovi do očí, dokáže se podívat do svého svědomí. Drak proniká myslí a duší a vynáší na světlo vzpomínky a přání, byť dlouho zapomenuté a dosud skryté, a osvobozuje je. Tak co, ustojíte pohled do dračích očí?

Medailonek autorky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.