Petra Slováková: Trik

Petra Slováková vás zavede do alternativního minulého století ve světě, kde do lidských osudů občas zasáhnou všudypřítomné, ale nekomunikující bytosti se svými létajícími ostrovy.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena s drakem (2017). Odehrává se ve světě, kde se takzvaní nebešťané, dřívější inteligence lidstva, rozhodli odejít ze země a vybudovali si pomocí vědy a technologií vlastní místa k životu na obloze. Hlavní hrdinkou je mladá vědkyně, která ve zničené zemi hledá technologické pozůstatky po této civilizaci, aby pomohla svým lidem vyhrát válku. K povídce se váže výkladová karta Chamtivost.

Význam karty Chamtivost
Bankovní lupička sotva unese trezor plný zlata, který se jí podařilo ukrást. Lup je na ni příliš velký a ona postupně ztrácí část ze svého pokladu. Zanechává tak po sobě stopy, podle kterých může být jednou dopadena. Ten, kdo je příliš chamtivý a touží mít stále víc, než potřebuje, může nakonec utrpět velkou ztrátu. Úspěch a prosperita jsou v jeho případě spojené s bolestí a úzkostí, závistí ostatních a strachem, že o své bohatství přijde. Nashromážděný majetek mu nepřináší žádné štěstí. Materiální výhody, které si vybudoval, mu vlastně škodí, svádí ho k negativnímu chování jako je korupce, krádež, plýtvání, marnotratnost, nenasytnost, lakota. Lpění na získaném majetku a úsilí o jeho neustálé zvětšování však paradoxně brání tomu, aby mohl skutečně růst a produkovat nějaké blaho. Chamtiví lidé se stávají otroky peněz a svého majetku. Jsou věčně podráždění, podezřívaví a nespokojení. Ztrácejí schopnost vnímat utrpení druhých, nedomýšlí důsledky svých činů, odcizují se obyčejným lidem a odsuzují k životu v duševní bídě. Na to, aby otevřeli své srdce lásce a uzdravili se, je už ale obvykle pozdě.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.