Dana Beranová: Nikdy neříkej nikdy

V povídce Dany Beranové prožijete zoufalost matky, která stojí před volbou, co vše obětovat pro své dítě, které ohrožuje netvor z lesa.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se lvem (2016). Panický strach z pavouků autorku trápil od dětských let. Až s narozením dcer a s objevením stejného strachu u nich se v ní probudila matka lvice schopná překročit svůj stín a chránit je, byť ne s mečem, ale třeba jen s vysavačem v ruce. K povídce se váže výkladová karta Bezpečí.

Význam karty Bezpečí
Žena jako symbolický strom poskytuje ochranu a bezpečí. Reakcí těch, které chrání, je naprostá důvěra. Žena tak představuje mateřský a pečovatelský princip, podobně jako se o nás stará příroda a vytváří základnu našeho života, když nám poskytuje životní prostor a zdroj obživy. Zároveň s pocitem klidu a mateřské náruče se tedy pojí i návrat do náruče přírody a nalezení svého místa v ní, místa, kam patříme, kde je náš domov. Místa, kam se uchýlíme před bouřemi všeho druhu. Může to být jakékoliv přístřeší, kde se cítíme bezpečně, fyzické nebo virtuální. Pocit klidu a bezpečí nosíme především ve svém srdci a právě on je jedním ze základních kamenů naší osobní vnitřní síly. V opačném případě své bezpečné místo ztrácíme a ani žádné technické vymoženosti, na které zástupně vážeme zdání domova, ho nedokáže nahradit.

Ukázka z povídky

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.