Lukáš Vaníček: Callcentrák
Práce v callcentru může být tyranie sama o sobě. Co ale teprve, když je callcentrum osazeno nejnovějším produktem společnosti Malý&Slabý: TIRANem, který má dohlížet na efektivitu zaměstnanců a jejich hovorů.
- Autor: Lukáš Vaníček
- Žánr: real prediction (re-pre)
- Rozsah: 28 stran
- Dostupné formáty: pdf, epub, mobi
Šestá povídka ze série více či méně propojených re-pre povídek poprvé vyšla v knížce Odpor je zbytečný v roce 2012.
-
Callcentrák (e-book)5 Kč
Ukázka z povídky
(…)
„Budeme prodávat úrazové pojištění. Abychom splnili normu, musíme mít minimálně padesát podepsaných smluv na den. Jednoduše si tedy spočítáte, že budu potřebovat alespoň smlouvu od každého z vás denně. Brnkačka, že?“ pokusil se o úsměv. Nešlo mu to. Okultistova nepřirozená nervozita prozradila mnohem víc.
„Bohužel, mám i špatné zprávy,“ začal Jasný. „Vedení se rozhodlo vyzkoušet toho nového Tirana a použijí ho na osobní dohled nad kontrolou kvality zaměstnanců.“
Celý tým se nervózně ošil. Ve slově kontrola bylo něco děsivého.
„Pro nové členy týmu vysvětlím. TIRAN je Testovací Inteligentní Rastrový Automatický Nanobot. Ne,“ řekl ihned, jakoby tušil otázky, „nevím, co to znamená, takhle to firma Malý&Slabý pojmenovala a nebudeme se o tom dál bavit.“
„Škoda. Já myslel, že se to vážně dneska dozvím,“ posmutněl Petrásek. Mimoděk rozdrtil jeden z mnoha amuletů přání, které nosil na krku.
„TIRAN je odedneška napojený na celou tuto budovu,“ začal vysvětlovat Jasný.
„Šíří se to,“ hlesl Petrásek. „Nejdříve počítač hlídal příchody a odchody, pak výplaty a teď bude všude. Kde to skončí?“ Jeho apokalyptické vize nebral nikdo vážně. Všichni dávali pozor.
„Jeho senzory vás budou kontrolovat, takže se chovejte podle pracovního řádu, jasné?“ dodal na závěr porady teamleader a všichni přikývli.
Ze strany manažerů to byl neobvyklý krok. Všichni operátoři byli zvyklí na běžné donucovací prostředky. Porady týmu i osobní hodnocení se staly rutinou. Motivační soutěže se daly také snést, ale tohle bylo jiné kafe.
„Zaškolení k nové zakázce proběhne zítra ráno, sejdeme se tu v devět. Pořádně se vyspěte,“ dodal Jasný a poradu tím ukončil.Den druhý – Instruktáž
Manažer provozu mluvil na úvod floskulemi jen tři minuty. Rekord, jak poznamenal Petrásek. Školení vedl usměvavý, skoro plešatý mladík, který se ztrácel v tmavém obleku. Ihned se pustil do výkladu. Pojištění bylo: „Levné a kvalitní.“ „Pokrývalo všechna rizika.“ „Jednoduše se vyřizovalo i bez návštěvy pobočky.“ A zejména: „Pochopí ho zcela každý.“
Všichni operátoři začali pochybovat o svém lidství. Nikdo totiž pojištění nepochopil. A co hůř, dokonce ani výřečný okultista, jenž dokázal prodat náramkové hodinky bezrukému, netušil, jak ho po telefonu prodat.
Náhoda týmu přihrála den studia navíc. Nečekaně se totiž objevily problémy se softwarem. Tiran odmítal přijmout program na editaci pojištění. PROGRAM NEMÁ DOSTATEČNÉ OPRÁVNĚNÍ PODLE NORMY ISO 459.677B, hlásil pořád dokolečka. Lpěl na svém tak usilovně, že se ho ani za dva dny úsilí manažerského týmu nepodařilo přesvědčit.
Během té doby vymyslel manažer kvality chatrný návod, jak pojištění prodat. Pod očima mu zůstaly letokruhy počítající probdělé noci.
(…)
Zatím žádné komentáře.