Jan Hloušek: Týden v tiché firmě

Jedna z prorockých povídek, která předpověděla osud jedné české hvězdy, nicméně pojednává o radostném i neradostném týdnu nového ředitele oddělení jedné společnosti vyvíjející nový produkt pro M&S.

Pátá povídka ze série více či méně propojených re-pre povídek poprvé vyšla v knížce Odpor je zbytečný v roce 2012.

Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Ukázka z povídky

(…)
18:00
Ministerští rozpačitě odjeli. Karel navrhl, že bychom ten debakl mohli jít zapít a pozval ještě pár lidí od sebe z oddělení a taky Jirku z kontrolního a pár dalších, které ani neznám.
23:30
Večírek se moc hezky vyvedl. Kamarádi mě přijali moc hezky mezi sebe. S většinou z nich jsme si připili na tykání a na přátelství. Pak museli kolegové jeden po druhém kvůli manželkám a dětem domů, až jsem v hospodě zůstal sám. Všichni jsou to svědomití otcové od rodin. Spěchali tak, že zapomněli zaplatit útratu.
03:05
Konečně jsem dorazil do svého bytu. Taxikář neměl pochopení pro moji situaci a tvrdošíjně trval na hotovosti. Když jsem mu nemohl posloužit, odvezl mě ten filuta za město do polí. Naštěstí déšť po hodině polevil jen v mírné mrholení, takže přechod přes rozmáčené pole odnesly jen boty a kalhoty.
(…)

Štítky: , , , , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.