Radmila Tomšů – o autorce

Do malého městečka na sever od Brna, kde žije v současnosti, se dostala oklikou přes Telč a Jindřichův Hradec. Díky rokům stráveným v těchto dvou městech má slabost pro středověkou architekturu a historii vůbec. Celý profesní život pracuje s čísly, začínala jako účetní, později jako ekonomka. Odreagovává se výrobou vitráží technikou tiffany. Miluje toulky přírodou, které jí Moravský kras, na jehož okraji bydlí, poskytuje dosyta. Psát začala s heslem „pozdě, ale přece“. V roce 2016 zvítězila v soutěži Cena Karla Čapka v kategorii mikropovídek s příběhem o zakázaném ovoci s názvem Škvarky. V roce 2017 díky dobrému umístění čtyř prací (v CKČ dlouhá povídka Šrot a mikropovídka Kam s ním, ve Vidoucích hororový příběh Přes poušť věčnosti a v soutěžiO nejlepší fantasy dílko Vojtek) obsadila první místo v Přeboru autorů fantasy (PAF), což je její dosavadní největší úspěch. Kromě toho už dlouhé roky sepisuje příhody, které zažívá s početnou smečkou svých milovaných zvířat, a věří, že jednou spatří světlo světa jako knížka, určená nejen pro ctitele krásných heboučkých kožíšků. Příběh Za chyby se platí (Žena s labutí, 2018) vypráví o dívce, která je kupodivu naprosto obyčejná. Ve světě, kde vévodí magie, ona žádnou neovládá. Je zosobněním nás všech, nás běžných lidí, kteří si žijeme své všední životy. Jenže – co je to vlastně obyčejný život? Není každý život neobyčejný? A neměli bychom se právě tak k tomu vzácnému daru, který svým narozením dostaneme, chovat?


Povídky

Pro přehled o dalších autorkách projektu Lehkého fantazijna navštivte přehledový článek Každý týden jedna autorka, nebo použijte štítek článku „autor„.

Štítky: , ,

3 reakcí k “Radmila Tomšů – o autorce”

 1. lenka.mpb 17.10.2021 at 9:48 Trvalý odkaz

  Dobrý den, vážená paní Tomšů,
  jako milovnici koček mě velice potěšily Vaše knihy Hotel u devíti koček a Kočka, kam se podíváš . Skvělé, skvělé, skvělé !!!!! Čtu je stále dokola a pořád se bavím. Přiznávám, že musím číst když jsem doma sama, protože přes hlasité výbuchy smíchu by se zbytek rodiny neslyšel a mým čtyřem kočkám je mé bujaré veselí naštěstí fuk.
  Neuvažujete o napsání dalšího dílu ?
  Vaše čtenářka Lenka Volfová

 2. Ivana Morávková 7.7.2021 at 20:16 Trvalý odkaz

  Paní Tomšů,
  právě jsem dočetla román Statek je rodu ženského, na kterém jste se podílela jako jedna ze čtyř autorek. Už dlouho jsem nečetla knihu, nad kterou jsem se tak dobře bavila. A to čtu hodně, jsem bývalá knihovnice a bez četby si život neumím představit. Ani nevím, jestli tento komentář k Vám doputuje. Pokud se tak stane, vyřiďte, prosím, zbývajícím autorkám, že vaše společná kniha je SKVĚLÁ a přinese svým čtenářkám pěkné chvíle. Jste obdivuhodné, že jste tak výborné a vtipné čtení vytvořily na dálku.
  Přeji hodně úspěchů všem čtyřem.
  Ivana Morávková

  • Radmila Tomšů 16.7.2021 at 7:24 Trvalý odkaz

   Dobrý den, paní Morávková,
   moc Vám děkuji za Váš komentář, který nás všechny čtyři moc potěšil. Zastihla jste nás zrovna na naší další dovolené, kde se pokoušíme sepsat volné pokračování. Opravdu jsme velice rády, že se vám knížka líbila a váš komentář je skvělá odměna za naši snahu. Srdečně všechny zdravíme, Radka Tomšů.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.