Křest Ženy se lvem – Praha

V pátek 9. 12. 2016 jsme podruhé pokřtili Ženu se lvem, tentokrát v pražském café baru Elysium. Účastnilo se deset autorek a samozřejmě i editorky Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková. Na začátku diváky navnadilo hudební představení manželů Beranových (kapela Písničkáři Ze šuplíku). Poté následovala krátká forbína, která by se dala nazvat jako Čekání na Ženu se lvem, kterou předvedli tentokrát v plné verzi Jan Hloušek a Martin Vondráček. Vtip sršel salonkem a naladil všechny na přátelskou vlnu.

Pak se slova ujala Františka Vrbenská a představila knihu. Pozastavila se nad tím, že se má sbírka křtít zrovna mlékem jednorožce. Odkud se asi takové mléko dá sehnat, když se někteří domnívají, že jednorožci jsou pouze hřebci…? Nazelenalé mléko poté vyzkoušela a prý nechutnalo vůbec špatně, dokonce se ptala, zda na ni po křtu nějaké vyzbyde. Mléko nakonec bylo opravdu čarovné, protože Františka na několik dní doslova zmizela.

Každá z přítomných autorek poté něco krátce pověděla o své kartě a povídce a pokřtila za sebe knihu. Mléko bylo očividně dobré kvality, protože na konci nebylo přes jeho vrstvu skoro poznat obálku.

Křest se zakončil společným přípitkem všech autorek a editorek. Diváci pak měli s autorkami možnost se dát volně do řeči a k tomu si zobnout i něco dobrého na zub.

Z celé akce jsme sestříhali video, které si můžete prohlédnout zde či na Youtube.

Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.