Křest Ženy s drakem na Fénixconu

První křest nové knihy Žena s drakem se udál v sobotu 2. 12. 2017 na brněnském Fénixconu. Program začínal od 16 hodin v hotelu Vista v salónku, kam byla naplánovaná celá plejáda křtů i jiných knih.

Troufáme si tvrdit, že ten náš vzbudil náležitou pozornost, nejen díky písni „Rytířky jsou na draka“, kterou na známý nápěv zahájila Ivana Velčovská, ale hořící baziliščí krví, kterou se křtilo. Když kniha poprvé vzplála, všem přihlížejícím se na chvilku zatajil dech. Protipožární pomůcky, kterými se vybavil moderátor křtu Jan Hloušek (a shodou okolností také jedna z hybných sil Nakladatelství Fortna), nakonec vůbec nebyly potřeba. Snad to bylo tou písní, ale kmotr Zdeněk Rampas se s nadšením pustil do statistik, dokazujících, že boj žen za rovnoprávnost je již dávno dobojován k vítězství. Poté se do úvodního slova pustila Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková prozradila pár dobře utajovaných skutečností z editorského života.

Následně se ke slovu dostaly i přítomné autorky a mohly povědět něco o své povídce či kartě, popřát knize do života a ulít z flakonku s hrozivě červenou tekutinou. Křtící oheň vzplál celkem sedmkrát a chceme jím tímto opravdu všem poděkovat, že tu šou přijaly za svou a velkoryse mávly rukou i nad tím, že knihy uvízly někde v tiskárně… Drak je prostě nespoutaný a nevyzpytatelný!

 

Více fotografií ze křtu můžete najít na našich Facebookových stránkách zde. Autorem fotografií je Ján Žižka.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.