Jana Rečková: Kamarádky navždycky

S Janou Rečkovou navštívíte opuštěné koupaliště, které přeje mrtvým a jejich plánům na pomstu.

  • Žánr: dark fantasy
  • Rozsah: 11 stran
  • Dostupné formáty: pdf, epub
Vypršela licence na prodej samostatné povídky. Pokud si chcete povídku přečíst, kupte si tištěnou knihu nebo e-book Ženy se sovou:
Nabízený e-book patří do e-Čítárny pro první čtenáře za pár korun a se zvyšující se cenou podle prodaných kusů. Více o e-Čítárně v Jak nakupovat.

Povídka vyšla v knize Žena se sovou (2017). Podle autorky jako mnohé jiné povídky pochází ze snu. To koupaliště a skokanská věž skutečně existuje: v Kralupech, i když teď už to tam vypadá trochu jinak. K povídce se váže výkladová karta Pomíjivost.
Povídka byla oceněna Cenou Akademie sci-fi, fantasy a hororu za rok 2017 v kategorii Nejlepší povídka.

Žena s přesýpacími hodinami, které zobrazují život v jeho trvání. Život vnímáme jako proces změn, jako pohyb od jedné události k druhé, od jednoho vztahu k dalšímu vztahu, od jednoho stádia k dalšímu. Čas je však zloděj, postupně vše bere a nic nevrací. Je jenom iluzí, že stačí hodiny otočit a začít nanovo. Písek v hodinách totiž nezůstává na dně, ale sype se z hodin ven, až nakonec zůstanou prázdné. Čas je komodita, která nám nepatří a kterou máme jen dočasně k užívání. Jediný způsob, jak mít z této hodnoty prospěch, je plně využít časový úsek, který je nám dán. Prožívat naplno každý den, každou hodinu, každou minutu. U nepodstatných záležitostí velkoryse mávnout rukou, a když čas vyprší, pak hrdě vrátit pomyslné pronajaté „auto“ majiteli s projetými kilometry a prázdnou nádrží. Jenže abychom se mohli smířit s pomíjivostí života, musíme pochopit nevyhnutelnost jeho konce a věřit, že na základě vyššího řádu vše, co odchází, nemá v této chvíli pro nás již žádnou cenu. V opačném případě se proměníme v ducha, který bude navždy bloudit mezi životem a smrtí.

Štítky: , , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.