Křest Ženy s labutí na Světu knihy

A dospěli jsme k cíli! Přesně rok a 200 dnů od spuštění kampaně na Startovači, kterou se celé to obří soukolí dalo do pohybu, držíme v rukou poslední svazek čtyřdílné antologie. Za tím vším je obří množství práce, dohadování, riskování, propagování, ale i radostných okamžiků a pocitů úspěchu. Byly to náročné skoro dva roky – na každý půlrok bylo naplánováno vydání jedné knihy, přičemž několik týdnů trval tisk a kompletace knih, takže si dovedete představit, v jakém časovém presu byly jednotlivé dílčí úkoly typu sestavení a editorská činnost nad povídkami, vymyšlení a kresba karet, korektury sazby, příprava produktů pro e-shop a plno dalšího. Někdy to byl opravdu tanec na hraně tarotové karty.

Ženu s labutí jsme velkolepě pokřtili na Světu knihy 13. května 2018. Program začínal v 11 hodin v části Fantasy&Scifi v pravém křídle. Zúčastnilo se ho dokonce 11 autorek čtvrtého svazku. Zuzana Hloušková a Františka Vrbenská pohovořily o všech čtyřech knihách, shrnuly různé symboliky a zajímavosti každého svazku a poté uvedly Ženu s labutí. Diváky mohlo rozesmát krátké video parodie baletu Labutího jezera a mohli si zamlsat nad vlastnoručně upečenými perníčky od autorky Dagmar Lachmanové.

Poté už byly představeny jednotlivé autorky. Každá krátce pohovořila o své povídce a symbolice své karty a popřála knize svou sudbu. Křtilo se tentokrát krakenovým potem – však to byla fuška knihy vydat, že i kraken se z toho zpotil. Čestným hostem a kmotrem byl tentokrát Pavel Renčín. Knize se s duchu výkladových karet přála velká hojnost a věrnost čtenářů, aby nebyla nikdy zapomenuta a naopak byla používána jako léčba pro splíny a jako osvícení.

Program příjemně plynul a autorky povídaly o svých povídkách, až jsme i mírně přesáhli hodinové okénko. Poté se všichni přesunuli za roh na podepisování knih pro předplatitele, kde diskuze a další povídání pokračovalo.

Více fotografií z akce můžete najít na našich Facebookových stránách.

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.