Jitka Ládrová – o autorce

Severočeská autorka, která nejraději tvoří v liberecké Dobré čajovně u šálku zeleného čaje. Psaní se intenzivněji začala věnovat během studia na Technické univerzitě v Liberci.
Své alma mater zůstala věrná a nyní zde studuje doktorát na oboru Ekonomická informatika. Autorčiným dosavadním největším úspěchem je umístění v Ceně Karla Čapka s povídkou
Zákon smečky (Mlok 2016). Pokud by vám to bylo málo, zapátrejte ještě po sborníku Struny osudu (povídka Děti ze Země nikoho) nebo Lovcích lidí (povídka Lhář). Ve sborníku Zpívající věže (2017) si poprvé vyzkoušela roli editorky a úspěšně v ní pokračovala i v dalších ročnících. Povídka Ornáda, která vyšla v Ženě se sovou, pochází ze stejného světa jako výše zmíněná díla, a vznikla ve snaze upozornit na to, jak nerealisticky jsou ve fantasy literatuře zobrazovány ženské hrdinky, mnohdy jako udatné bojovnice, které se ve všem vyrovnají mužům, ve skutečnosti však ani se stejným výcvikem nemohou (až na výjimky) dosáhnout stejných fyzických výkonů. To ovšem neznamená, že nejsou zajímavé a nemají jiné účinné zbraně. A pokud stojíte o nějakou z dalších povídek, na které nejsou vázány autorskými právy, ráda vám je zašle. Stačí si o ně napsat buď na Facebooku nebo emailem: jitka(zavináč)ladrova.cz.

Knihy

Povídky

Ocenění

  • Cena Karla Čapka – 4. místo kategorie Povídky

Webové stránky

Pro přehled o dalších autorkách projektu Lehkého fantazijna navštivte přehledový článek Každý týden jedna autorka, nebo použijte štítek článku „autor„.

Štítky: , ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.