Hledání té pravé ženy se lvem

Najít ideální podobu hlavní karty, tedy Ženy se lvem, vůbec nebylo jednoduché. Tarotové i výkladové karty jsou náročné v tom, že každý motiv, každý detail, každá barva má svůj význam. Postoj figury, výraz tváře, gesto – to všechno muselo být v souladu s tím, co má karta vyjadřovat. Nehledě na poslední podmínku, kterou jsme si stanovili – podobu s vybranou autorkou.

Oslovili jsme celou řadu výtvarníků, z nichž někteří vytrvali a do nelehkého díla se nakonec pustili. Karta Síla, vyjádřená hlavním motivem ženy se lvem, se tak stala pověstnou „zkouškou ohněm“. S odvahou se úkolu zhostila třeba nadšená kreslířka Sandra Kocmanová nebo výtvarník skrývající se pod přezdívkou Gawarin (Hynek Šnajdr), ale také slovenská ilustrátorka Nika Danišová, nebo profesionální komiksový grafik Martin Šťastný. Spíše folklorní pojetí zvolila známá ilustrátorka Inka Delevová, na humor a nadsázku vsadil všestranný tvůrce Jaroslav Svoboda, jehož návrh nakonec zvítězil. Jistou inspirací mu bylo vyobrazení klasické tarotové karty Síla, které je součástí samotné obálky knihy od Jany Šouflové.

Tím se celá naše galerie Žen se lvem uzavírá a s tím i příběh jejího hledání. Každý z oslovených se snažil dát kousek ze sebe a my jim za to moc děkujeme!

Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.