Beseda s autorkami na Pragoffestu

V sobotu 3. února jste nás mohli znovu zahlédnout na PragoFFestu v Praze v Modré škole. Dvouhodinový program byl nazvaný „Večeře, magie, úklid, bitva“ a začínal ve 14.00. Tentokrát jsme naši prezentaci pojali více interaktivně, proto velkou část programu zabírala beseda s autorkami všech čtyř svazků Lehkého fantazijna.

Jako předkrm si návštěvníci vychutnali ukázku z původní (a ztracené) verze legendárního eposu Béowurm a Grendelína, opět bravurně sehraná  Františkou Vrbenskou a Janem Hlouškem. Poté následovalo několik slov o projektu z úst Zuzany Hlouškové a představení všech čtyř knih – tří vydaných (Žena se lvem, Žena se sovou, Žena s drakem) a jedné právě v procesu ediční přípravy (Žena s labutí).

Autorek se nakonec sešlo deset (jedna dorazila ze Slovenska), takže beseda byla rozdělená na dvě části. Klíčem k rozdělení se stalo číslo na výkladové kartě. Učebna byla plná hostů a někteří museli i stát, aby se všichni vešli. Nejmladšími diváky byli roční Markétka a Simík, kteří byli účastni křtů prvního svazku Ženy se lvem ještě v bříšku. Prvních několik úvodních dotazů na autorky měla nejprve sama moderátorka Zuzana Hloušková, pak se přidali i diváci a samotné autorky a nešetřily své kolegyně záludnými dotazy. Kromě obligátních dotazů typu „o čem je vaše povídka a výkladová karta?“ a „jaké jsou vaše spisovatelské plány do budoucna?“ padlo také „které fantastické vymyšlené místo byste ráda navštívila?“ nebo „chtěla byste být v příštím životě žena či muž?“ nebo „co byste si zvolila – hřbet jednorožce či vesmírnou loď, nebe či peklo?“ a jiné, při kterých se autorky občas trošku zapotily, ale většinou dobře bavily.

Na závěr proběhl křest knihy Ve stínu Rudé věže od Karoliny Francové, k níž si můžete přečíst prequel právě v Ženě se lvem. Křtilo se vínem z budoucnosti vyrobeným v Liberci, který je ústředním motivem příběhů.

 

Více fotografií z akce můžete najít na našich Facebookových stránkách a také ve fotoalbu Lucie Lukačovičové.

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.