Výkladové karty pro Ženu se lvem

Byl to boj a někdy šlo o nervy, ale konečně máme vytvořenou celou sérii třinácti karet! Na každé kartě je vyobrazena jedna autorka, spolu se symboly vyskytujícími se v její povídce, stejně tak i názvy karet jsou odvozeny od daných příběhů. O výkladu jednotlivých karet můžete dočíst v brožurce, která je ke kartám přiložena.

Ilustrace výkladových karet nám nakreslil hradecký výtvarník, mykolog, humorista, esejista a pedagog Jaroslav Svoboda. Děkujeme mu tímto za jeho nadlidský výkon při skloubení všech povinností okolo vydání knihy a za jeho nápadité pojetí jednotlivých karet. O jeho výtvarných počinech si můžete dočíst v medailonku o kousek níže.

Jak se vám výtvarné pojetí karet líbí? Jste také zvědaví, jak budou vypadat karty k dalším svazkům Lehkého fantazijna?

 

přehled karet Ženy se lvem

Jaroslav Svoboda

Vystudoval Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích a Univerzitu Hradec Králové, obor učitelství výtvarné výchovy a občanské nauky. Po škole nastoupil na Střední školu a vyšší odbornou školu aplikované kybernetiky v Hradci Králové, nyní působí jako učitel na SPŠE a VOŠ v Pardubicích. Věnuje se ruční i digitální kresbě a malbě. Býval také dvorním grafikem a ilustrátorem publikací, které vydával v letech 2003-2015 Spolek přátel krásného slova. Začínal jako esejista pro časopisy Prométheus, České listy a Revue PROSTOR, přispíval také články o mykologii do periodik Zájmy a záliby a Svět hub. Své znalosti astronomie, biologie a ezoteriky zhodnotil coby literát sériemi sci-fi povídek, které píše od počátku první dekády jednadvacátého století. Inicioval vznik nového subžánru, skrývajícího se pod zkratkou re-pre (real prediction neboli reálná předpověď), a podílel se ilustracemi a sazbou na vzniku dvou takto laděných povídkových sbírek (Odpor je zbytečný, My jsme vám to říkali). V roce 2009 mu vyšla autorská kniha Houbotlas aneb Houbařův Hradec Králové, kterou si sám ilustroval a doprovodil originálními kreslenými vtipy a humornými houbařskými dopravními značkami. V roce 2012 graficky upravil český překlad knihy Kurz zázraků, který cestou vnitřní psychoterapie vede čtenáře k vnitřnímu klidu. V současné době se snaží vnitřní klid denně cvičit…


Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky: ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů