Startujeme na Startovači

Projekt Lehké Fantazijno jsme odstartovali 25. 10. 2016 na Startovači. Předcházel tomu zhruba měsíc dohadování na prezentací projektu, přemýšlení na odměnami, shánění doprovodných materiálů a další desítky věcí. Nakonec jsme to ale slavnostně v úterý odbouchli, nažhavili své linky a očekávali první Startéry. Projekt byl nastaven na 30 dní a cílová částka zvolena na 50.000 Kč.

Pro ty, kteří Startovač a crowfunding moc neznají, jen v krátkosti představíme – jedná se o způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce a může tak financovat zajímavé projekty či produkty. Startovač je jeden z internetových portálů s crowfundingem, kam kdokoli může zaslat informace o svém projektu. Lidé potom přispívají, pokud se jim projekt zalíbí, a mohou si za svůj příspěvek vybrat různé odměny, které tam strůjce projektu nabízí. Pokud se cílová částka projektu vybere, projekt získá peníze na odstartování a přispěvovatelé poté své odměny (často třeba plánované cílové produkty). Pokud by se cílová částka nevybrala, peníze by se vrátily zpět přispěvovatelům a strůjce projektu by tak nezískal nic. Je to tedy princip „všechno nebo nic“.

Na Startovači jsme nabízeli jak možnost koupit v „předprodeji“ samotnou knihu Žena se lvem, tak i třeba další knihy od autorek či doprovodné předměty. Největší byl zájem o knihu podepsanou všemi autorkami, u které jsme pak museli i navyšovat množství. Z knih z pera autorek bylo možné objednat Mamut farvy malinového lekváru (Z. Stožická), Drak bere vše (H. Veselá), Zločin na Poseidon City (J. Nováková), Magnólie a démon (H. Veselá), Eva a kniha poznání (D. Beranová), Odpor je zbytečný + e-book Čtyři klíče (Z. Hloušková) či 5 svazků Mycelium (V. Kadlečková). Pokud by někdo chtěl potěšit i své uši či oči, byla možnost koupit CD Here’s Health to the Company (J. Šouflová) či obálku ve formátu A4. Vedle toho se dalo s autorkami vyfotit na křtu a získat tak zarámovanou fotografii s podpisy, pokecat s autorkami na chatu a nakoupit doplňkové předměty typu papírových a kovových záložek, placek, podtácků, náhrdelníků Lunice či Lví hříva, přívěsků na klíče či získat „tu knihu“ několikrát pokřtěnou mlékem z jednorožce.

Na Startovači jsme pravidelně publikovali různé novinky z toho, co jsme mezitím, co běžela kampaň, dělali – jak jsme vybírali ilustrátora karet, jak jsme se byli podívat na tiskové výstupy do tiskárny, jak plánujeme jednotlivé křty v daných městech a mnoho dalšího.

Po třinácti hodinách kampaně, tedy v úterý večer, jsme měli nasbíraných 9 % cílové částky, po deseti dnech 62 % a cílovou částku jsme dosáhli zhruba 5 dní před ukončení kampaně. Díky podpoře 138 startérů jsme konec získali 121 %, tj. 60.621 Kč. Ještě jednou jim všem takto děkujeme!

Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů