Rudolf Pecinovský o Janě Rečkové

Když jsem pracoval v nakladatelství Grada jako šéfredaktor sekce počítačové literatury, měl jsem trvale jeden problém: většina autorů učila nebo studovala na vysoké škole, a proto odevzdávali své rukopisy zásadně na konci prázdnin, nebo dokonce po prázdninách. Dvakrát do roka měli redaktoři plné ruce práce, ale na počátku prázdnin jsme trpěli nedostatkem textů ke zpracování.

Napadlo mne, že bych mohl v tomto mezičase rozdat mezi redaktory nějakou beletrii, protože její autoři většinou píší průběžně, a hlavně u ní není čtvrtletní zpoždění takový problém jako u literatury odborné a počítačové obzvlášť. Využil jsem známosti se svým jmenovcem Josefem Pecinovským, známým autorem sci-fi literatury, a rozhodil jeho prostřednictvím sítě s nabídkou.

Jedním z autorů, kteří se přihlásili, byla právě Jana Rečková se svojí novelou Syndrom malé mořské víly. Kniha se mi moc líbila a přečetl jsem ji už třikrát. Docela jsem se proto těšil na možnost si od ní znovu něco přečíst. Vesmír s čokoládou jsem si nahrál do mobilu, abych si ho mohl číst na dovolené. To jsem ale nevěděl, jaká na mne v této novele čeká past.

V letadle jsem se dočetl o existenci tajemných macků, kteří vydatně jedí. V důsledku toho se v textu co chvíli hovořilo o jídle a já dostával stále větší hlad. Jenomže jsme letěli aerolinkami, které považují roznášení občerstvení za přežitek minulosti.

Po příletu jsem byl vděčen, že zájezd je all-inclusive. V průběhu dovolené jsem četl dále, a protože se v textu nadále co chvíli hovořilo o jídle, tak jsem postavám vydatně sekundoval. Logicky jsem (obdobně jako mackové) přibral na váze, ale bohužel, jejich zajímavé schopnosti (např. ovlivňovat gravitaci a umět se nadnášet) jsem nezískal. Asi jsem jedl málo čokolády, která je prý k tomu nutná. Bojím se ale, že důležitější bylo, že jsem s tím nezačal před pubertou, jenže to už asi nenapravím. Takže nyní musím ta nasbíraná kila bohužel shazovat klasicky.

 
podobizna Rudolfa Pecinovského

Ing. Rudolf Pecinovský, CSc. je absolventem Fakulty Elektrotechnické ČVUT z roku 1979, titul CSc. získal v Ústavu teorie informace a automatizace ČSAV v roce 1983. Od počátku 80. let učí a publikuje, přičemž svůj výzkum soustředí především na oblast vstupních kurzů moderního programování pro naprosté začátečníky. Doposud mu vyšlo přes 50 knih, které byly přeloženy do pěti jazyků. Většina jeho knih je zaměřena na výuku moderního programování a na umění návrhu objektově orientované architektury.

 

Štítky: ,

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.