Jak prezentujeme Ženu se lvem

V prvním čtvrtletí roku 2017 jsme měli několik příležitostí prezentovat a propagovat naši knihu Žena se lvem. První možnost se nám naskytla na PragoFFestu v sobotu 4. 2. 2017 v linii Knihovna, a to v programu Fantom ženské fantastiky… existuje? Besedu a přednášku vedla Tereza Matoušková, která se zabývala otázkami typu: Existuje ženské psaní? O čem píšou žánrové autorky? Lze na anonymním textu poznat, že ho napsala žena? Na konci besedy vystoupila i Zuzana Hloušková, načrtla vývoj Lehkého Fantazijna jakožto projektu sdružujícího ženské autorky a představila Ženu se lvem.

 

Poslední únorový den jsme byli pozváni do kavárny Iluze v Praze do pořadu Slova mají křídla, který uváděli Lubor Faltejsek a Dušan Spáčil. Tématem pořadu byly Sny… a jiné neviditelnosti. Prvním hostem byla Ivana Štědrá, která představila svou knihu o cestě do minulých životů pomocí řízené regrese, druhým Františka Vrbenská a třetím Marta Helingerová, která se věnuje analýze snů. Františka Vrbenská spolu s Annou Šochovou pohovořily o celém projektu a jeho cestě od prvotního snu až po jeho finální uskutečnění v podobě čtyř plánovaných svazků antologie. Poté Františka zúčastněným hostům přečetla zkrácenou ukázku z povídky Dagmar Pirochové – Černý samet. Kavárna málem praskala ve švech a lidé se naladili na správnou snovou vlnu. Večer doprovázela šansoniérka Eva Dvořáková, která program pravidelně prokládala netradičními písněmi.

 

Ve čtvrtek 16. 3. 2017 jsme pořádali setkání s autorkami v Městské knihovně v Praze na Pohořelci. Opět se zúčastněným představila historie celého projektu od začátku až do konce a během přednášky se volně diskutovalo. Přestože v malém sympatickém kroužku převažovaly ženy, přítomní čtyři pánové pokládali o to náročnější dotazy. Na vše odpovídaly obě editorky i čtyři další přítomné autorky. V útulném prostředí za vlídné péče paní knihovnice a nad konvičkou lahodného čaje se povídalo moc pěkně, až se nikomu nechtělo domů.

Více informací najdete v hlavním článku: Žena se lvem – o knize.

Štítky:

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář

Zásady ochrany osobních údajů