Předplaťte si Ženu se sovou!

Nakladatelství Fortna chystá čtenářům na letní prázdniny pořádnou porci fantastiky v podobě antologie Žena se sovou. Je to druhý svazek ze zamýšleného čtyřdílného souboru. Vydání bude předcházet předplatitelská kampaň, svou podstatou založená na metodě crowdfundingu. Opět si tedy budete moci knihu pořídit s předstihem a spoustu bonusů k tomu navíc!

Naše Nakladatelství Fortna je sice mladé, byť navazuje na letitý Spolek přátel krásného slova z Hradce Králové, přesto se zatím zhostilo garance celého záměru se ctí a nyní dokonce přichází s vlastním e-shopem. Předplatitelskou kampaň tudíž nepovedeme prostřednictvím portálu Startovač, jako tomu bylo v případě Ženy se lvem, ale využijeme potenciálu vlastních webových stránek.

Knihu máme v předprodeji v e-shopu (viz rámeček vpravo).  j

Pro krátké připomenutí – v čem tedy spočívá myšlenka celého projektu Lehké fantazijno? Jde o záměr vydat antologii fantastiky, do níž se zapojily české i slovenské autorky s cílem sestavit reprezentativní a co nejrozmanitější výbor z díla předních i začínajících spisovatelek fantastiky. A protože každá správná antologie potřebuje nějaký klíč, naše pracuje s motivy tarotových karet. U Ženy se sovou je to konkrétně karta Tajemství, vyobrazená jako žena se sovou. Sova – to je noční čarodějka. Jako totemový průvodce symbolizuje hluboký vhled, moudrost a znalost. Má schopnost podívat se na svět z druhé strany a vysokou citlivost. Sovy jsou spojovány s tajemstvím, soumrakem a magií v mnoha koutech světa. V některých kulturách jsou mylně dávány do spojení se zlem a neštěstím a vnímány jako nositelky špatných zpráv, předzvěsti smrti a ztrát. Pravda je taková, že sova právě skrze vlastní temnotu umožňuje přístup k využití nejvyšší moudrosti. Zlepšuje intuici a schopnost „vidět“ věci, které normálně vidět nejsou, a odhalit souvislosti, které jiným unikají.

Druhý svazek antologie bude opět obsahovat 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (fantasy, sci-fi, horor, postapo, humor, alternativní historie aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek i hrdinů vidět skryté věci a souvislosti. Na koho se můžete těšit? Tady je výčet autorek a jistě si mezi nimi najdete tu svou:

Martina Bellovičová: O pár kroků blíž
Kateřina Foltánková: U Gutenberga!
Lívia Hlavačková: Dieťa stepi
Blanka Jirušková: Hvězdář se dívá nahoru
Daniela Kovářová: Běžící muž
Miroslava Kvášová: Sněžná paní
Jitka Ládrová: Ornáda
Věra Mertlíková: Lektvar správných žen
Iva Mrkvičková: Sver
Jana Rečková: Kamarádky navždycky
Katarína Soyka: Slučka
Ludmila Vaňková: První rychlost
Františka Vrbenská: Zlaté mlhy na pobřeží

Editorkami svazku jsou opět Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková, které se dlouhodobě pohybují na scéně české fantastiky a díky svému přehledu i publikačním zkušenostem jsou zárukou dobrého vkusu, takže se můžete těšit na kvalitní četbu. Předmluvu přislíbil Martin Fajkus, šéfredaktor časopisu Pevnost, a doslov Alexandra Pavelková, vůdčí osobnost slovenského Fandomu.

I druhý svazek doprovází sada 13 speciálních výkladových karet, vytvořených tak, aby seděly k povídce i k podobě samotné autorky. Všechny čtyři svazky dají dohromady 52 karet – celou výkladovou sadu, proto také přiložený leták obsahuje základní návod k jejich výkladu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda. Obálku ilustrovala Jana Maffet Šouflová a opět můžete ve vyobrazení skupiny velmi zvláštních spisovatelek hledat celou řadu skrytých i zjevných vtípků. Kniha bude mít i tentokrát formát B6, přibližně 350 stran, pevnou vazbu, barevnou obálku a černobílé ilustrace uvnitř.

Ještě váháte? Třeba vás přesvědčí ukázky z povídek:

Zlaté mlhy na pobřeží_ukázka

První rychlost_ukázka

Slučka_ukázka

Lektvar správných žen_ukázka

O pár kroků blíž_ukázka

Předplatíte-li si Ženu se sovou, získáte ji dříve než v běžných obchodech, a navíc vám dorazí přímo domů. A proč volíme opět crowdfunding? Protože každý z vás tak může přispět na náš slibně se rozvíjející projekt a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) z pestré nabídky. Kromě dárků s motivem sovy pro vás chystáme i předměty, které vyrobily samy autorky, či jejich dříve vydaná díla a další zajímavosti. Tak neváhejte a mrkněte k nám do obchodu (viz produkty na pravém panelu). Uvidíte, že se tam najde pro každého něco!

Pokud se podaří dosáhnout cílové částky, v což pevně doufáme, kniha vyjde ještě před letními prázdninami a obohatí tak obsah kufru třeba na dovolenou. Samozřejmě platí, že čím víc peněz se vybere, tím vyšší náklad a kvalitnější vydání si naše nakladatelství může dovolit a tím sladší budou i vaše odměny. Nakonec, na odměňování sebe sama je vždycky vhodný čas, že? Takže je to na vás!

Naše cílová částka: 47.333 Kč

 

2 komentáře k “Předplaťte si Ženu se sovou!”

  1. Vladiir 27.4.2017 at 10:58 Trvalý odkaz

    Pěkná obálka. Škoda že nestíham číst jinak bych si knížku koupil snad jen kvůli ní

    • Jan Hloušek 7.5.2017 at 20:38 Trvalý odkaz

      Já myslím, že se to v knihovně bude vyjímat. Zvlášť když to bude komplet. Tohle není knížka na „jedno použití“, jako většina stávající produkce.

Napsat komentář